Гълъбинов вдъхнови Ливорно за обрат

Родният национал помогна на своя Ливорно по пътя към завръщането му в Серия А

Българският нападател на втородивизионния италиански Ливорно Андрей Гълъбинов бе с основна заслуга за победата на своя тим с 4:2 при гостуването на Катаня в най-интересния сблъсък от текушия кръг в Серия Б.

Родният национал започна срещата като резерва, появявайки се на терена половин час преди края на срещата. Тогава резултатът бе 2:1 в полза на Катаня. Неговата поява раздвижи сериозно играта на Ливорно в офанзивен план, като при атака, започната от него дойде и изравнителното попадение.

В 79-та минута българският нападател вкара страхотен гол за 3:2, а малко преди края бе отбелязано още едно попадение.

Така с четвъртия си гол за сезона Гълъбинов помогна на своите съотборници да съберат 29 точки - със седем по-малко от лидера в Серия Б Капри.