26.08.2013, 08:38 (обновена 26.08.2013, 08:47)
гари родригес - левски - литекс март 2013

Снимка: © Sport1.bg

Гари Родригес вкара единственият гол за Левски от дузпа

Левски не успя да победи Черно море у дома - 1:1 на „Георги Аспарухов", а равенството провокира разправия в сред играчите на сините. Домакините поведоха с 1:0 чрез Гари Родригес, който вкара от дузпа в 49 минута, но само 240 секунди по-късно Симеон Райков изравни.

Гостите, водени от легендата на Левски Георги Иванов изиграха почти цялото второ полувреме с човек по-малко, след като в 49 минути червен картон получи Стефан Станчев. Точно той задържа Цветан Генков с ръце в наказателното поле и това доведе до дузпа за Левски и червен картон за него.

Нападателите на домакините направиха няколко пропуска, но така и не стигнаха до втори гол. Левски все още няма победа у дома след шест кръга, но вече има 6 точки, а Черно море е със седем.

След мача феновете на Левски изпратиха с аплодисменти треньора на тима Славиша Йоканович, който обясни, че без сърце, няма как да се печелят мачове. А играчите му се скараха за това защо Левски не може да вкарва голове, дори в домакинските си мачове.

Защитникът на Левски Даниел Димов изнесе напрежението пред медиите, като заяви, че тимът не може да побеждава без да вкарва голове.

„Аз ли да изляза напред и да вкарвам? Не мога да разбера защо играем по този начин. Няма никакво логично обяснение. Знам само, че трябва да играем със сърце и душа. Ние сме си виновни за всичко", обобщи Димов.

Oще: а група  бг футбол  георги иванов  левски  славиша йоканович  черно море