ЦСКА се спъна на разорания "Бончук"

Този път Серджиу Буш не успя да измъкне ЦСКА.

ЦСКА си тръгна само с точка от Дупница след нулево равенство на суровия терен на "Бончук" срещу Марек. "Червените" получиха рядък за тях шанс да изпълнят дузпа в средата на второто полувреме, но Жоан Фелипе прати топката в аут.

"Червените" опитаха всичко, за да вземат победата, но домакините показаха още през първото полувреме, че ще са доволни и на точка и успяха да я постигнат. Серджиу Буш удари греда, а Тони Силва тормозеше отбраната на дупничани, но до гол така и не се стигна.

До почивката "червените" диктуваха играта, но им липсваше успеваемост в завършващата фаза. Серджиу Буш и Тони Силва тормозеха защитата на дупничани и създадоха 2-3 добри ситуации пред вратата на Марек, но стреляха неточно.

Десетина минути след почивката отново Буш се озова на върха на атаката след пас от Венцислав Василев, но ударът на румънеца облиза напречната греда и излезе в аут. С приближаване на края на мача ЦСКА затегна обръча около вратата на Марек, но "армейците" действаха припряно и прибързваха в завършващата фаза.

В 74-а минута реферът Александър Костадинов отсъди дузпа в полза на ЦСКА за игра с ръка в наказателното поле на Мартин Димитров. Дупничани протестираха дълго време, недоволни от отсъждането. Зад топката застана Жуан Фелипе, който стреля в аут и нулевото равенство се запази.

В последните минути ЦСКА имаше претенции за две неотсъдени дузпи след нарушения срещу Милисавлевич и Жоаким. И при двете ситуации обаче реферът Костадинов подмина с мълчание. Минута преди края Буш направи поредния си пропуск, като не успя да вкара отблизо след пас на Силва.