Още 4 и Меси е рекордьор

Още 4 и Лео Меси става абсолютен рекордьор Снимка: Getty Images
Още 4 и Лео Меси става абсолютен рекордьор

Лионел Меси упорито продължава към заветната си цел от 86 гола за календарната 2012-та, с което да подобри 40-годишния рекорд на Герд Мюлер за най-много вкарани голове в рамките на една година. Брилятният аржентинец заши още два на Леванте, при победата с 4:0, и вече има на сметката си 82 попадения.

Първото полувреме бе изключително равностойно, завърши 0:0 и изобщо не предвещаваше такава голова буря, която връхлетя след почивката. Меси направи 2:0 още до 51-та минута, а след това дойдоха и головете на Иниеста (57) и Фабрегас (61), които съвсем отчаяха домакините.

Андрес бе над всички в мача и освен попадението, записа и цели три асистенции. В края на срещата остана време и Виктор Валдес да хване дузпа на Хосе Баркеро, отсъдена за нарушение на Карлес Пуйол.

С крупната победа Барса събра 37 точки в актива си и продължава да е едноличен лидер в Примера след 13-тия кръг, на 3 пункта пред Атлетико (Мадрид) и на цели 11 пред кръвния враг Реал.