Роналдо с хеттрик, Кака с първи гол за Реал (Мадрид)

Кристиано Роналдо вкара хеттрик срещу Виляреал Снимка: getty images/guliver photos
Кристиано Роналдо вкара хеттрик срещу Виляреал

Двама най-скъпи играчи на Реал (Мадрид) - Кристиано Роналдо и Рикардо Кака донесоха поредната победа на „белите" в първенството на Примера Дивисион. В дербито на 18-ия кръг Реал би с 4:2 Виляреал и отново съкрати разликата с Барселона само на две точки.

Футболистите на Виляреал успяха да поведат на два пъти, но не и да запазят преднината си. Още преди почивката Реал изравни, а през второто полувреме вдигна оборотите и направи пълен обрат.

Кристиано Роналдо отбеляза първите три попадения за своя тим на стадион „Сантяго Бернабеу", Кака стана автор на четвъртото. Пасът за него бе на Роналдо. За бразилеца това е първи гол след като в последните пет месеца лекуваше контузия в коляното.

Двубоят ще се запомни и с няколко скандала, довели до изгонването на треньора на Виляреал Хуан Карлос Гаридо. Гостите претендираха, че при третия гол на Кристиано Роналдо е трябвало да бъде отсъдена засада. В последвалите разправии наставникът Гаридо бе отстранен.

При попадението на Кака пък Жозе Моуриньо застана пред скамейката на своя съперник и бурно изрази емоциите си. От щаба на Виляреал не сдържаха нервите си към наставника на Реал полетя бутилка с вода. Реферът не се поколеба да изгони виновника, който се оказа един от голмайсторите за Виляреал - Кани.

След срещата Моуриньо обясни, че не е търсел провокации, а е искал единствено да сподели радостта от попадението със сина си, който е стоял точно зад скамейката на гостите. Той не пропусна да похвали съперника като обяви, че Виляреал е най-добрият тим, който до този момент е гостувал на „Сантяго Бернабеу".

Неговият колега Гаридо пък не спести критики към реферите като заяви, че засада е имало и при втория гол на Кристиано Роналдо.

За Реал (Мадрид) това е девета победа от девет мача на собствения им стадион през този сезон. „Белите" са най-добрия домакин в Ла Лига. За Кристиано Роналдо това е вторият хеттрик в първенството през този сезон. Първият бе срещу Атлетик (Билабо). Португалецът има още един - срещу Леванте от турнира за Купата на Краля. В Ла Лига Роналдо има вече 22 гола и води с четири на Лионел Меси.