Сити подари победата на Торес и Челси | sportcafe.bg

Сити подари победата на Торес и Челси

Дидро
27.10.2013, 20:24 (обновена 27.10.2013, 20:34)
Торес след победния гол, Челси - Сити 2:1

Торес не може да повярва на късмета си - Челси взе дербито на кръга във Висшата лига с 2:1 над Сити.

Манчестър Сити се самоуби в 90-ата минута на равностоен мач при гостуването на Челси във Висшата лига.

Дербито сякаш бе на път да завърши 1:1, когато 10 секунди преди изтичането на редовното време, Матия Настасич и вратарят на гостите Джо Харт не се разбраха, сърбинът прати топката към празната врата и Фернандо Торес я вкара - 2:1.

Попадението взриви трибуните, а Жозе Моуриньо полудя от радост и се бухна в публиката зад скамейката си.

Домакините поведоха през първото полувреме с гол на Андре Шурле след страхотен пас на Торес - играч на мача. Не по-малко впечатляващ бе изравнителният гол на Серхио Агуеро за Сити - с диагонален удар, който не остави шанс на Петер Чех.

В друг неделен мач Тотнъм спечели с 1:0 срещу Хъл, като Роберто Солдадо вкара от дузпа в 79-ата минута. Отсъждането бе леко спорно - игра с ръка имаше, но центрирането на Ян Вертонген бе от около метър...

В последния двубой за деня - Суонси - Уест Хем 0:0.

В класирането води Арсенал с 22 точки, Челси и Ливърпул имат по 20.

Oще: висша лига  жозе моуриньо  манчестър сити  роберто солдадо  тотнъм  фернандо торес  хъл  челси