ЦСКА е като танк на "Армията" - пета победа на нула

ЦСКА отново има и сектор "Г" зад гърба си в преследване на титлата, която явно е цел на отбора за сезона. Тимът води в класирането след първия полусезон от редовната фаза на първенството. Снимка: Sportal.bg

ЦСКА продължи страховита статистика с нова победа на нула на свой терен - 1:0 над Ботев в 11-ия кръг на "А" група. И в петте есенни домакинства на отбора, "червените" не са пуснали гол. "Армията" е като крепост, а ЦСКА - като танк, който вече води с 5 точки на върха в класирането.

Без да е изумителен като спортно-технически представяния, отборът на Стойчо Младенов налага своята воля и заслужено е лидер.

12 домакинства - 2 допуснати гола. Това пък е статистиката на тима за цялата календарна 2014-а. Попаденията са на сметката на Лудогорец и Локо (Пд) от пролетния дял на миналия сезон.

Тони Силва пак се оказа жокер за ЦСКА срещу Ботев с победен гол в 68-ата минута. А и се очертава друга интересна тенденция при лидера.

Отборът на Младенов за шести път тази есен налага волята си след почивката, като дотогава или резултатът е равен, или ЦСКА изостава.

Сектор "Г" отново бе отворен за фенове и изригна мощно, пълен с "червени", след като 2 години трибуната бе ремонтирана (или просто замразена).

Берое отнесе Локомотив (Сф) насред столицата с 3:0 и излезе на второ място с 21 т., на 5 зад ЦСКА.

Черно море победи с 1:0 дънната риба Хасково на неговия терен.