ЦСКА едва не сгафи срещу Видима-Раковски

Спас Делев вкара единственото попадение на стадиона в Каварна Снимка: BGNES
Спас Делев вкара единственото попадение на стадиона в Каварна

ЦСКА записа трета поредна победа тази пролет, след като се наложи с 1:0 над последния в класирането Видима-Раковски на стадион "Калиакра" в Каварна.

Така след XVIII кръг "армейците" затвърдиха 3-ото си място в подреждането, събирайки актив от 35 точки и продължават да преследват втория Левски, който след вчерашния си успех над Черноморец е с 38.

За разлика от първите два кръга този път "червените" постигнаха своите три точки по доста труден начин.

До 75-80 минута мачът се игра пред вратата на севлиевци, като ЦСКА пропиля не едно и две удобни положения.

Като цяло обаче играта на софиянци не спореше и се различаваше значително от тази срещу Левски и Черноморец.

Въпреки това стената, която Видима-Раковски бе изградила, рухна в 48-ата минута.

След един карамбол пред наказателното поле Спас Делев получи топката и стреля.

Колев успя да отрази удара, но кълбото се върна в краката на крилото от село Ключ и при втория опит намери долния ляв ъгъл на вратата.

Тимът от Севлиево бе съвсем близо до сензацията в 88-ата минута.

При разбъркване в наказателното поле топката стигна до Атанас Иванов, който нанесе изстрел по земята, но въпреки че хвана в крачка Караджов, вратарят успя да реагира и да избие с дясната си ръка.

Последният мач от този кръг е в понеделник от 18:00 часа, когато Калиакра приема столичния Локомотив.