България с много трудна победа на старта на Лигата на нациите

Трудна победа с 3:2 над Китай

България победи много трудно домакина Китай с 3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11) гейма след почти два часа и половина в първия си мач в новосформираната Волейболна лига на нациите, който се играв Нинбо.

Волейболистите на Пламен Константинов взеха първия гейм, след това загубиха следващите два, но успяха да изравнят резултата, а в тайбрека бяха безпощадни и спечелиха мача след 15:11.

В следващия си мач националите ни се изправят срещу САЩ - в събота от 11:00 часа българско време. В същия начален час, но в неделя, възпитаниците на Пламен Константинов излизат срещу Аржентина.

КИТАЙ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 17:25, 11:15)

КИТАЙ: Чуан Цзян, Яочен Ю, Шухан Рао, Чен Джан, Даошуай Жи, Руантон Мяо - Цзяхуа Тон-либер
Старши треньор: РАУЛ ЛОСАНО

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Боян Йорданов, Розалин Пенчев, Николай Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.