Радуканов прекрати контролата с Краковия при 2:1 за ЦСКА

Милен Радуканов не издържа на грубостите на Краковия и реши да съхрани здравето на своите футболисти Снимка: Getty Images

Втората контрола на ЦСКА на холандска земя срещу полския елитен тим Краковия не успя да завърши, след като бе пекратена в 82-ата минута.

Причината е решение на мениджъра на "армейците" Милен Радуканов да изведе отбора заради брутални действия от страна на противника. Кулминацията настъпи 8 минути преди края, когато Мартин Дечев бе грубо блъснат от играч на Краковия.

Веднага след това настана меле на терена, след което Радуканов прати преждевременно всички свои футболисти под душовете.

Дотогава ЦСКА водеше с 2:1, въпреки че излезе в доста експериментален състав и без голяма част от своите титуляри.

Радуканов стартира със следните единайсет: Чавдаров, Виданов, Адемар, Дечев, Кабрера, Садула, Галчев, Стоянов, Зику, Живец и Мораес.

"Червените", които започнаха по-добре двубоя, поведоха в резултата след по-малко от четвърт час игра. Янис Зику пое топката в централната част на терена и даде пас по конец към Саша Живец, за да може нападателят да напредне и да прати топката в долния десен ъгъл на полската врата.

В 39-ата самият Зику се разписа, но попадението бе отменено поради маркирана засада.

На почивката наставникът на ЦСКА предприе множество смени, като пусна в игра най-младите състезатели в тима. Те пък показаха огромно желание за игра и стигнаха до удвояване на резултата.

В 57-ата минута груба грешка в отбраната на Краковия позволи на Костов да отправи изстрел от дъгата на наказателното поле и да преодолее стража на противника.

Малко по-рано отново той имаше възможност да реализира след перфектна асистенция на Карачанаков, но нямаше късмет.

Краковия върна едно попадение в 65-ата минута след точен удар с глава на Косанович. ЦСКА обаче продължи да играе по-добре, като пропуск отново направи Костов.

В 72-ата минута Дечев бе грубо повален от вратаря на полския тим, но сигнал за дузпа не последва. Така се стигна до 82-ата минута, след която двубоят бе прекратен.

Още утре е следващата проверка на ЦСКА. Носителят на Купата на България ще гостува на немския Рот-Вайс от 16:00 часа в град Есен, като двубоят ще бъде официално представяне на състава на домакините.

Очаква се тогава в игра да бъдат пуснати всички титулярни състезатели, които тази вечер почиваха.