Силва спаси "Ла Фурия" от пореден срам

Колумбия можеше да измъкне нещо повече от Испания в контролната среща в Мадрид Снимка: Getty Images
Колумбия можеше да измъкне нещо повече от Испания в контролната среща в Мадрид

Безспорно най-добрият отбор в света през последните няколко години Испания за пореден път разочарова с представянето си своите привърженици, откакто спечели Мондиала в ЮАР.

"Ла Фурия" показа безидейна игра в контролата си с Колумбия, въпреки че в крайна сметка надделя с минималното 1:0 пред пълните трибуни на "Сантяго Бернабеу".

Голът за европейския и световен първенец отбеляза Давид Силва в 86-ата минута. Полузащитникът на Манчестър Сити засече ниско центриране на Хесус Навас отдясно, прокарвайки топката под плонжа на Давид Оспина.

Така във втори приятелски мач Силва спасява иберийците от нов срам. Веднага след триумфа в ЮАР Испания едва измъкна равенството в контрола срещу Мексико след попадение на нисичкия халф отново в края.

Трагичните изяви на футболистите на Висенте Дел Боске лъснаха най-вече в следващите приятелски срещи - срещу Аржентина (1:4) и Португалия (0:4), като и тазвечершният сблъсък спокойно влиза в "черния" списък.

Адашът на Давид Силва - Давид Вия, така и не съумя да вкара своя гол номер 45, с който да задмине Раул. Идеална възможност за това му се откри след четвърт част игра, когато се озова сам срещу вратаря. Вия успя да го преодолее, но не уцели празната врата.

Секунди преди това гостите не се възползваха от чудесен шанс за попадение, като Абел Агилар остана сам срещу Касияс и не успя да го накаже.

Картината до последния съдийски сигнал бе една - испанците се чудеха как да пробият здравата защита на колумбийците, докато те на свой ред доста рядко атакуваха и мислеха само как да изкопчат нулевото реми.

В малкото си моменти обаче южноамериканците сериозно застрашаваха вратаря на Реал, който се радваше на шанса при опасни удари на Армеро и резервата Куадрадо.

Така се стигна до попадението на Силва малко преди последния съдийски сигнал, което бе много малка утеха за запалянковците.