Пловдив е жълто-черен - 2:0 | sportcafe.bg

Дидро
14.09.2013, 20:43 (обновена 14.09.2013, 20:56)
ботев - радост срещу левски, юли 2013

Ботев е на върха в класирането след сладък успех в дербито на Пловдив.

Ботев удари Локомотив (Пд) с 2:0 в градското дерби под тепетата. Двата гола вкара Абел Анисе, привлечен през лятото от ЦСКА.

И двете попадения дойдоха след изящни атаки на Ботев и асистенции по учебник на Тодор Неделев и Ромарио.

Ботев доминираше през целия мач, въпреки че игра около 30 минути с човек по-малко.

В 27-ата минута националът Борис Галчев получи втори жълт картон след серия глупави нарушения в центъра на терена. В този момент домакините вече водеха с 1:0.

За удоволствие на повечето от 13-те хиляди фенове на стадиона, в типично горещата и колоритна атмосфера на мача, Ботев добави втори гол чрез Анисе в началото на второто полувреме. В 59-ата минута Габриел до Кармо от Локомотив бе изгонен също за втори жълт картон.

Победата прати Ботев на върха в класирането поне до късно в събота вечер, когато Литекс при Славия. Пловдивчани имат 17 точки, а Литекс и Лудогорец са с по 15.

Oще: абел анисе  а група  ботев  дерби  локомотив пловдив  тодор неделев