Лукойл поведе срещу Левски за титлата

Тити Папазов пак бе близо до сълзи от нерви в Самоков, но интригата във финала остава и след мач №1.

Лукойл Академик спечели с 98:90 (52:49) първия финал в баскетболното мъжко първенство срещу Левски. Мачът в Самоков бе драматичен и много резултатен, като мина през обрати, а не остана и без нервите на Тити Папазов срещу съдийски решения.

Вторият мач е в понеделник пак в Самоков, като домакин отново се води Лукойл Академик. Серията се играе до 3 успеха.

Лукойл започна шеметно и поддържаше разлика от над 10 точки в цялото първо полувреме. В края му обаче Левски се вдигна и намали, а в началото на третата четвърт и поведе.

Разликата стигна до 65:60 за "сините", но тогава се разигра Веселин Веселинов, превърнал се в жокера на мача за Лукойл. Той наниза тройка, след това спечели важни борби и обърна мача пак в полза на шампионите.

Тяхната класа си каза думата и до край единствен Брендън Хийт от Левски опитваше да поддържа равновесие.

Папазов изригна за отсъдено нарушение на негов играч при 6 т. аванс на съперника 2 минути преди края. Ситуацията бе спорна, но едва ли - решителна за мача.

Лукойл е шампион в 11 поредни сезона и пълен хегемон в баскетбола ни. Но Левски през тази година има равностоен състав със силни индивидуалности и битката за титлата очевидно ще е свирепа.