Венгер обвини съдията за загубата от Фулъм

Иначе сдържаният французин избухна срещу съдията Лий Пробърт Снимка: Getty Images
Иначе сдържаният французин избухна срещу съдията Лий Пробърт
Ветеранът Франк Лампард отново отбеляза решителен гол за Челси Снимка: Getty Images
Ветеранът Франк Лампард отново отбеляза решителен гол за Челси

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер отправи остра критика към съдията Лий Пробърт след загубата на своя отбор с 1:2 от Фулъм.

Боби Замора донесе трите точки на „колибарите" в добавеното време на мача, след като в 85-ата минута Стив Сидуел бе изравнил резултата в това лондонско дерби.

И двата гола на победителите паднаха след изгонването на швейцарския защитник Йоан Джуру в 78-ата мин.

„Ходът на мача се промени след като останахме с десет човека. Според мен при втория жълт картон на Джуру фалът бе за нас, а и през първото полувреме имаше дузпа срещу Жервиньо, която не бе отсъдена. Реферът сбърка всичко, което можеше да се сбърка, при това все в наша вреда", ядосваше се иначе сдържаният Венгер след мача.

След като всеки от първите четири тима в класирането - Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Тотнъм и Челси, загубиха точки в новогодишния ХIX кръг, Арсенал не съумя да се възползва от техните грешки и да навакса част от изоставането в точковия си актив.

„Това бе една голяма възможност, съдейки по резултатите на другите. Но ние си знаем какви са нашите проблеми и ще продължим всеотдайно да работим по тях. Трудно е да се преглътне загуба като тази, защото според мен тя бе незаслужена", каза още френският мениджър на „артилеристите".

Четвъртият в класирането Челси успя да се върне на пътя на победата по-рано днес, след като за пореден път този сезон ветеранът Франк Лампард отбеляза решително попадение за успеха с 2:1 в Уулвърхемптън.

Гостите спечелиха и останалите три мача от ХХ кръг, изиграни във вторник.

Новакът Суонзи сътвори изненада, побеждавайки с 2:0 насред Бирмингам Астън Вила. Домакините бяха шокирани след убедителното си представяне в събота, когато надиграха категорично Челси с 3:1 в Лондон. Отново титуляр за Вила бе българският халф Стилиян Петров, който остана на терена през целия мач. Победата бе първа изобщо за „лебедите" на чужд терен.

Другите два отбора, които спечелиха промоция във Висшата лига през лятото - Куинс Парк и Норич, завършиха при резултат 1:2.

Герой на кръга до този момент е нападателят на Стоук Сити Питър Крауч, който отбеляза двата гола за победата с 2:1 над предпоследния в класирането Блекбърн.