Никаква промяна - и Украйна ни вкара три гола

Украйна не блестеше, но и нямаше проблеми да ни вкара колкото си иска голове Снимка: Reuters
Украйна не блестеше, но и нямаше проблеми да ни вкара колкото си иска голове

Единият от двата домакина на предстоящото Европейско първенство - Украйна, стана поредният отбор напоследък, отбелязал с лекота три гола в българската врата.

Рокадата на треньорското кормило не доведе до импулс и по-различни от обичайните действия на нашите футболисти в контролата, играна на стадион "Валерий Лобановски" в Киев и завършила безславно 0:3.

Въпреки сериозните промени в стартовия състав, предприети от временния селекционер Михаил Мадански, защитата не изневери на себе си и отново бе разпилявана наляво и надясно.

Не бяха изтекли и 7 минути, когато Гусев центрира от ъглов удар към Чигринский. Той на свой ред събра цялата ни отбрана около себе си, за да освободи пространство на Селин и последният с глава от непосредствена близост и абсолютно необезпокояван от никого разпечати Михайлов.

Нашите имаха шанс да изравнят в 23-ата минута, като при едно центриране на Златински от корнер Бандаловски стреля в десния стълб с глава.

Лошата новина за тима и най-вече за този на ЦСКА е, че десният бек получи на пръв поглед тежка контузия в 55-ата минута и бе заменен от Терзиев.

Преди това капитанът на Украйна Шевченко удвои в 38-ата, възползвайки се от поредни неорганизирани действия на защитниците и правейки добавка при един отбит от Михайлов шут.

Класическата загуба бе оформена малко преди края при скоростна акция на домакините и засечена от Ярмоленко топка.

България играе във вторник последния си мач от евроквалификациите в София срещу Уелс в яростна битка за 4-ото място в крайното класиране.