Арсенал отстрани Лийдс за ФА Къп

Самир Насри (в ляво) и съотборниците му от Арсенал продължават напред в турнира за ФА Къп Снимка: getty images

Отборът на Арсенал се класира за следващия кръг на турнира за ФА Къп след като в преиграването отстрани Лийдс с 3:1. Първият двубой в Лондон преди десетина дни завърши 1:1.

На стадиона на Лийдс - „Елънд Роуд" точни за тима на Арсен Венгер бяха Самир Насри в 5-ата, Бакари Саня в 36-ата и Робин Ван Перси в 76-ата минути. Домакините направиха всичко по силите си да бъдат равностойни на именития си съперник, но успяха да отбележат само един гол чрез Джонсън в 38-ата минута.

Това е първа загуба за Лийдс, който преди това записа седем поредни победи. Наставникът на Арсенал Арсен Венгер спази традицията и остави на пейката някои от титулярите като капитана Фабрегас, Тио Уолкът и Робин ван Перси. Те се появиха едва в края на срещата.

"Свършихме си работата. Сега мислим само за мача с Уигън. Страхотна атмосфера на "Елънд Роуд", отлична подкрепа от нашите фенове. Винаги е приятно да ги видим", коментира след двубоя Сеск Фабрегас.

"Добра и много важна победа", отбеляза съотборникът му Джак Уилшър.