Лоран Блан: Не може вечно да разчитаме на Ибра

Блан не е много доволен от представянето на ПСЖ Снимка: mirrorfootball.co.uk
Блан не е много доволен от представянето на ПСЖ

Треньорът на ПСЖ Лоран Блан изрази разочарованието си, че едва ли не всички играчи на тима чакат само от Златан Ибрахимович да вкарва головете за парижкия гранд. ПСЖ завърши 2:2 с Лил и Блан обясни, че тимът не може постоянно да разчита на шведския национал.

Златан изведе ПСЖ напред в 27 минута, но Лил все инициативата с попадения на Рио Мавуба и Саломон Калу и едва автоголът на Марко Баса осигури равенството и едната точка за ПСЖ.

„В този мач имаше всичко, но все пак, сме доволни и леко съжалявам - обясни Блан. - Съжалявам, че не успяхме да опазим аванса си до почивката, след това щеше да е различно. Доволен съм от играта на ПСЖ, но не и от резултата. Лил можеше да спечели този мач.

„В нападение не трябва да се ограничаваме само до Златан и Кавани. Всички офанзивни играчи трябва да са по-ефективни, имаме футболисти, които притежават потенциал да се представят по-добре. Не може вечно да разчитаме на Златан да вкарва поне по един гол на мач."