Сантиментално завръщане за Бекъм в Манчестър

Дейвид Бекъм от Милан игра за пръв път срещу родния си клуб преди две седмици Снимка: BGNES
Дейвид Бекъм от Милан игра за пръв път срещу родния си клуб преди две седмици

Манчестър Юнайтед са фаворити да продължат в дербито на четвъртфиналите в Шампионската лига срещу Милан, след победата си като гост с 3:2.

В първия мач италианците изглеждаха по-добре технически, но "червените дяволи" се наложиха със своя дух, с физическата си издръжливост и уникалното качество да се възползват от дори малко голови положения.

Трите гола на чужд терен почти сигурно ги класират, но Милан няма да се даде лесно, а и разполага със страхотно нападение. На полуфинала между двата отбора през 2007 г. Юнайтед също имаше предимство от 3:2 в първия мач, но после падна с 0:3. Разликата обаче е, че тогава първо се игра в Англия и "росонерите" разчитаха на домакинския фактор на реванша, за да обърнат нещата в своя полза.

След като преди две седмици Дейвид Бекъм игра за пръв път срещу Манчестър Юнайтед, сега той ще направи и сантиментално завръщане на родния "Олд Трафорд".

Възстановяването на Пато след контузия дава на Леонардо всички опции в атака и вероятно сънародникът му ще заеме мястото си отдясно.

Бразилецът ще има да се чуди за позицията на централен нападател измежду Индзаги, Хунтелаар и Бориело, като последният изглежда фаворит и в най-добра форма.

Прекрасната новина за сър Алекс пък е възстановяването на топ играча му през този сезон Уейн Рууни. Въпреки това най-вероятно и нашият Димитър Бербатов ще излезе титуляр в двойка с английския национал.

В другия мач довечера статистиката не е страната на Реал (Мадрид), след като загубиха в първата среща с Олимпик в Лион с 0:1. И в двата им досегашни сблъсъци винаги французите са печелили у дома и после са постигали равенство в Испания.

Статистиката обаче не е всичко и със сигурност звездният състав на Реал ще излезе окрилен, след като най-после изпревари Барса на върха в Примера дивисион. Съперниците им също са в добра форма, но предимно по отношение на защитата, като Уго Лорис не е вадил топката от мрежата си вече 620 игрови минути.

Треньорът на Олимпик няма да може да разчита на контузените Клерк, Клебер и Бастош, както и Ловрен, който няма картотека. В състава се завръщат Лисандро, Делгадо и Тулалан, които получиха почивка в последния мач от Лига 1, спечелен трудно срещу Ланс с 1:0.

При Реал контузените са Дренте, рожбата на Олимпик Бензема и скъсалият връзки през декември Пепе, а Шаби Алонсо и Марсело са наказани.