Сити надделя над Байерн в трилър

26.11.2014, 12:15 (обновена 26.11.2014, 12:43)
Байерн - Сити

Байерн вече се класира, а Сити ще се бори с Рома и ЦСКА Москва.

Манчестър Сити съживи надеждите си за класиране за осминафиналите на Шампионската лига, след победа с 3:2 над Байерн Мюнхен.

Така Сити, Рома и ЦСКА Москва събраха по 5 точки. Баварците отдавна си осигуриха 1-ото място, остават на върха с 12 точки. След ранното равенство между ЦСКА (Москва) и Рома - 1:1, и последвалата победа на Манчестър Сити, шансовете са изравниха.

Серхио Агуеро заби хеттрик, а също той изработи и числено превъзходство за своите, след като на Мехди Бенатия от Байерн съдията Павел Краловец (Чехия) вдигна червен картон. В 21-ата минута Агуеро се впусна в наказателното поле и беше повален, което означаваше наказателен удар и отстраняване на играча на гостите.

Аржентинският нападател не остави шансове на Мануел Нойер от 11-те метра. Но парадоксално след гола гостите взеха инициативата и пет минути преди края на първото полувреме Шаби Алонсо изравни от фаул, почти на границата на наказателното поле.

Вратарят на домакините Джо Харт просто не реагира на удара, а пет минути по-късно Роберт Левандовски изпревари двама бранители на домакините и след центриране на Боатенг вкара гол с рамо. След почивката домакините натиснаха, но в голяма част от мача трудно създаваха голови положения. Пет минути преди края Агуеро изравни след пас на Стеван Йоветич, а в 91-ата минута наказа грешка на Боатенг и вкара за 3:2.

В група F Шалке падна катастрофално с 0:5 на собствен терен от Челси, а Спортинг (Лисабон) победи словенския Марибор с 3:1 като домакин. Така англичаните са не само сигурни класирани за втората фаза на Шампионската лига, но си гарантираха и първото място в групата. За словенците пък вече няма шансове да продължат във фазата на елиминациите, но с 3 точки таят надежди да преборят Шалке'04, който има 5, за участие в Лига Европа.

Челси е начело с 11, а Спортинг събра 7 и в последния кръг лисабонските лъвове ще гостуват на Стамфорд Бридж. Карлос Мане откри за домакините след подаване на Джеферсон в 9-ата минута, а Нани- който направи невероятен мач в средата на терена, вкара за 2:0 в 35-ата минута, когато навърза трима бранители в наказателното поле и прати топката в мрежата. Три минути преди края на първото полувреме Джеферсон си вкара автогол и намали за 2:1.

Второто полувреме на този мач беше отложено с 45 минути заради проблем с осветлението на стадиона, но Ислам Слимани в 65-ата минута от воле направи 3:1. В Гелзенкирхен Челси изигра може би най-силната си среща в Европа през тази есен и размаза домакините с 5:0.

Още до почивката момчетата на Жозе Моуриньо водеха с три гола аванс благодарение на Джон Тери, който откри още във 2-ата минута, след него пък Вилиан и автогол на Ян Кирхоф направиха резултата класически.

Дидие Дрогба и Рамиреш се разписаха във втората част на мача. След поражението на БАТЕ Борисов от Порто в група Н с 0:3 стана ясно, че Шахтьор (Донецк) се класира за втората фаза на турнира. Украинците паднаха с 0:1 на стадиона в Лвов от Атлетик (Билбао), който пък се придвижи на 3-о място в потока. Защитникът Микел Сан Хосе се разписа за баските.

Oще: байерн  манчестър сити  рома  шампионска лига