Вили Саньол: Меси мисли другите за идиоти!

Вили Саньол критикува остро Лионел Меси

Бившият френски национал и играч на Байерн Вили Саньол критикува остро звездата на Барселона Лионел Меси за представянето му във вчерашния мач срещу Атлетико (Мадрид).

Каталунците паднаха с 0:1 в реванша на четвъртфиналите в Шампионската лига и с общ резултат 1:2 отпаднаха от турнира.

Вчера Меси пробяга 6,8 километра, което е половината от дистанцията, покрита от автора на победния гол за Атлетико Коке. Аржентинецът е изминал само с 1,4 километра повече от вратаря на Барселона, а освен това пропусна и две чисти положения преди почивката.

Според Саньол, представянето на Меси вчера е било ясен израз на неуважението му към зрителите и Вили няма обяснение защо Лео не се е напрегнал срещу Атлетико.

„Вчера Меси сметна хората за идиоти! Той се разхождаше по терена", изригна Саньол пред BelN Sport.

Саньол похвали работата на треньора на Атлетико Диего Симеоне, с когото двамата са били съперници на терена.

„Играл съм срещу Симеоне, той беше истинско куче на терена, никога не се отказваше", заяви Саньол.