Пелегрини: Съдията подпря Барселона | sportcafe.bg

19.02.2014, 07:25 (обновена 19.02.2014, 07:58)
Мануел Пелегрини

Снимка: © БГНЕС

Съдията Йонас Ериксон успя да вбеси Пелегрини

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини се оплака, че съдията на снощния мач от Шампионската лига срещу Барселона Йонас Ериксон е подпрял каталунците. Ериксон свири дузпа за гостите и изгони Мартин Демикелис, а Барселона спечели с 2:0 първия осминафинал срещу Сити.

„Съдията беше на страната на Барселона от началото до края на мача - заяви Пелегрини. - Не мога да кажа, че реферът свири обективно, той подпря Барселона."

Демикелис беше изгонен в 54 минута след нарушение срещу Лионел Меси, след което аржентинецът отбеляза от дузпа.

Пелегрини настоя, че Ериксон не е трябвало да свири мач на Барселона и обясни, че той е „поправил грешките си", които допусна на четвъртфинала на Барселона срещу Милан през 2012.

„Съдията реши мача - заяви Пелегрини. - Преди дузпата, която беше извън наказателното поле, имаше нарушение срещу Хесус Навас. Съдията изпусна контрола над мача.

„Мисля, че идеята шведски съдия да свири този мач не беше добра. А и става въпрос за съдия, който е допуснал важни грешки срещу Барселона в мача им с Милан през 2012. Сега той поправи тези грешки.

„Преди дузпата Барселона нямаше шансове за гол, а ние бяхме близо до попадението.

„Смятам, че футболът в Европа е по-развит от този в Швеция. Тук става въпрос за важен мач, в който участват два големи отбора и може би за такава среща е необходим съдия с поведе опит."

Oще: барселона  мануел пелегрини  манчестър сити  шампионска лига