ЦСКА взе първо дерби

Марсиньо игра на обичайното си високо ниво.

ЦСКА взе първо дерби от началото на сезона след 1:0 на "Българска армия" над единствения непобеден до момента отбор в "А" група - Литекс. "Червената" победа осигури младият Ивайло Чочев, който се разписа още в 11-та минута.

Така ЦСКА се изкачи до петото място само на три точки след втория Ботев.

Тимът на Стойчо Младенов все още не е допуснал гол на своя стадион, а в четвъртък предстои гостуване на новака Любимец. "Армейците" отново се радваха на гореща подкрепа от трибуните, където места заеха около 7-8 хиляди фенове на тима.

В първите секунди на дербито бяха почетени Ангел и Павел - жертвите на конфликта в Катуница преди две години, а знамената на агитката бяха обърнати.

Иначе мачът не блестеше като качество - бе изпълнен с много единоборства и играта бе накъсвана от нарушения.

От среща на среща обаче ЦСКА показва по-голяма физическа мощ.

Все още обаче наставникът Стойчо Младенов не може да намери решение за невралгичния десен бек, където отново без особен успех се подвизаваше Апостол Попов

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов бе доволен от победата. Специалистът обясни, че трите точки ще донесат самочувствие на възпитаниците му.

"Доволен съм от играта и от резултата. Разбира се, имам какво да подобряваме, но тази победа ще ни донесе допълнително самочувствие. Не може без брак в действията ни, когато и двата отбора заложиха на пресата. Убеден съм, че стояхме по-добре в сравнение с предните мачове. Ние показахме, че може да борим с всеки отбор", сподели Младенов.