Български триумф на Senshi, Петър Стойков вдигна купата

Стойков доминираше напълно във финала и заслужи купата от третото издание на Senshi

Петър Стойков вдигна купата в категория до 70 кг на третото издание на бойната гала вечер Senshi.

Бойният спектакъл в Амфитеатъра в Камчия завърши именно с българския триумф, в който Стойков надви Сулиман Косумов с единодушно съдийско решение от 3:0 гласа.

Нашият състезател изигра много правилно тактически сблъсъка и доминацията му беше безспорна. Стойков наказваше всяка грешка и всеки пропуснат от Косумов шанс, а отличната му работа с краката изнервяше съперника му, като той на практика нямаше почти никакъв шанс да го удари.

Другият българин във финалната вечер Георги Георгиев загуби полуфинала в категория до 65 кг срещу Виктор Шавиер.

Финалите в останалите категории също бяха зрелищни. Виктор Шавиер победи Алишер Карменов в категория до 65 кг и също вдигна купата Senshi.

Андрий Казянчук загуби с технически нокаут от Виталий Ишакнели в категория над 95 кг, преди това Тимур Гасташев спечели купата след успех над Левенте Магяр, а Хованес Саргсян победи Саидахмад Олимов със съдийско решение.

В категория до 85 кг Магомед Магомедов надигра с технически нокаут Давит Касумян.

Това издание на бойното зрелище SENSHI предложи битки изцяло по карате киокушин по правилата на новата професионална лига на Световния киокушин съюз - KWU International Professional League.

Правилникът спомогна за атрактивните боеве, тъй като позволяваше фул контакт карате киокушин, с удари в главата, хвърляния и удари с лакти.