Страхотен български ансамбъл със сребърни медали на Световното | sportcafe.bg

Страхотен български ансамбъл със сребърни медали на Световното

02.09.2017, 21:58 (обновена 02.09.2017, 22:15)
ансамбъл

За новия български ансамбъл това беше първо участие на голям форум и те се представиха блестящо

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърните медали в многобоя от Световното първенство по художествена гимнастика в Пезаро.

Нашите гимнастички изиграха две силни композиции и с 36.950 точки заеха второто място в подреждането. Само фаворитът Русия остана пред България в крайното класиране, а нашите дълго време водеха и бяха на първо място след изиграването на съчетанията от група "А".

Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Теодора Александрова бяха чудесни на обръчи и получиха оценка 18.650, а после на три топки и две въжета започнаха с грешка в началото, но след това бяха стабилни до края и бяха оценени с 18.300.

Без да допусне груби грешки, Русия взе златото с общ сбор 37.700, а на трето място завършиха японките.

Утре след 14:00 българските гимнастички ще участват в двата финала: на обръчи и на три топки и две въжета. В квалификациите те влизат с трети оценки и в двата финала.

Oще: ансамбъл  второ място  гимнастички  голям форум  обръчи  оценка  пезаро  русия  световно първенство  сребро  сребърни медали  уред  финали  художествена гимнастика