Бербатов пак би Иванков в Шампионската лига

Димитър Бербатов не успя да отбележи гол, но Манчестър Юнайтед спечели втора победа срещу Бурсаспор в Шампионската лига

Димитър Бербатов и неговият Манчестър Юнайтед записаха втора победа срещу Бурсаспор на Димитър Иванков в групите на Шампионската лига. „Червените дяволи" спечелиха с 3:0 в Турция след попадения на Дарън Флетчър, Габриел Обертан и Бебе. Димитър Бербатов започна в титулярния състав на Манчестър Юнайтед и изпусна няколко добри възможности за гол.

С успеха английският тим почти си осигури участие в следващата фаза на турнира. За Бурсаспор това е четвърта поредна загуба при първото участие на тима в Шампионската лига. Съотборниците на Димитър Иванков дори не се отбелязали гол.

В друг мач с българско участие Твенте на Николай Михайлов постигна първа победа след 2:0 срещу Вердер (Бремен). Въпреки че до последно бе под въпрос заради получена в двубой от холандското първенство контузия, Михайлов застана на вратата на Твенте и се отчете с две ключови намеси в началото на второто полувреме. Автори на попаденията за холанския тим станаха Шадли и Де Йонг.

С победата Твенте има вече пет точки и изостава само на две от лидерите в групата Интер и Тотнъм. Двата тима тази вечер се срещнаха в Лондон и след изключителни изяви на Гарет Бейл Тотнъм спечели с 3:1. Два от пробивите му през второто полувреме завършиха с попадения на Крауч и Павлюченко, а един с отменен гол. Автор на третия гол за Тотнъм стана Рафаел ван дер Ваарт, който заради контузия успя да изиграе само едно полувреме. За Интер вкара Самуел Ето'о.

Победителят в Шампионската лига от 2009 г. Барселона продължи с традицията да няма спечелен мач като гост в турнира от година. Каталунците завършиха 1:1 с Копенхаген като попаденията отбелязаха Лео Меси и Клаудемир. Давид Вия удари греда, голмайсторът за домакините Клаудемир също улучи страничния стълб.