Нюкасъл се справи с апатичен Ливърпул

Играчите на Нюкасъл започват да напипват верния ритъм и вече имат четири поредни победи
Феновете на свраките показаха в духа на Хелоуин, че започват да връщат доверието си към мениджъра Алън Пардю, който бе на косъм от уволнение преди месец
А на самия Пардю това със сигурност му харесва

Нюкасъл победи Ливърпул с 1:0 в среща от 10-тия кръг на Висшата лига, като по този начин продължи страхотната си серия до четири поредни успеха.

"Свраките" надделяха над гостуващия Ливърпул с гол на испанеца Айосе Перес, който се разписа в 73-та минута. За разлика от джордитата, играчите на Брендън Роджърс показаха изумителна безидейност в нападение.

Първото полувреме премина под игровата доминация на мърсисайдци, но липсата на концентрация в завършващата фаза обезсмисли владеенето на инициативата. На върха на атакта като титуляр започна Марио Балотели, който така и не съумя да докаже, че отбелязаното попадение през седмицата не е било случайно.

През втората част червените отново се активизираха, но вместо тях играчите на Нюкасъл бяха тези, които съумяха да реализират гол. Бранителят на Ливърпул Алберто Морено се намеси много слабо след рейд отляво на Сисоко и подари топката на връхлитащия Перес.

Така Нюкасъл продължи с отличното си представяне и се изкачи до деветата позиция, на точка под осмия Ливърпул.