Испания загуби квалификация след 8 години, винят Икер | sportcafe.bg

Испания загуби квалификация след 8 години, винят Икер

Дидро
10.10.2014, 08:26 (обновена 10.10.2014, 08:53)

1 от 3 снимки Назад Напред

Словакия - Испания

Словаците дивеят след гола на Щох в испанската врата. Тимът стартира с успех навън над Украйна, затвърден с 3 т. и у дома над Испания.

Испания загуби квалификационен мач за първи път от 8 години, повалена в Словакия с 1:2.

Мирослав Щох вкара в 86-ата минута, за да накаже актуалният шампион на Европа по пътя му към Евро 2016.

За последно Ла Фурия бе победена в официален двубой от пресявки през 2006 г. в Стокхолм от Швеция.

Икер Касияс, толкова често светец за Испания, този път е набеден за грешник. Вратарят имаше вина за първия гол на Юрай Куцка, а и като цяло бе нервен.

Пако Алкасер изравни за испанците 8 минути преди края и изглеждаше, че ако някой спечели мача, ще са фаворитите. Но контра на словаците чрез Хамшик изведе Щох зад защитата и той с глава разстреля Касияс.

Уейн Рууни е все по-близо до рекорда по голове на Боби Чарлтън за Англия (49), като вкара своя 42-ри гол с националния екип. Капитанът се разписа от дузпа при 5:0 у дома над Сан Марино - страна, чието население би се побрало в "Уембли", където бе мачът.

Попадението изравнява Рууни с големия Джими Грийвс, а пред него остават само Гари Линекер (48) и Чарлтън.

Македония обърна драматично Люксембург от 1:2 до 3:2 с победен гол на Абдурахими в добавеното време.