Ботев отложи титлата на Лудогорец с 4 дни

Ботев не се даде на Лудогорец и отложи празненствата в Разград. Снимка: Sportni.bg
Ботев не се даде на Лудогорец и отложи празненствата в Разград.

Ботев спря Лудогорец с 0:0 в Коматево и отложи неизбежното шампионско празненство на тима от Разград. Със 75 точки лидерът е сигурен за титлата, но няма да я спечели този уикенд.

Вторият ЦСКА има 67 и може да вземе теоретично още 9 точки в оставащите му три мача. Третият Литекс е с 66 и му остават четири двубоя. Двата конкурента играят един срещу друг в неделя в София.

При каквото и да е развитие, Лудогорец е шампион в сряда, ако победи у дома Локомотив (Пд).
Ако ЦСКА победи Литекс, на шампиона ще стига и точка в оставащите три мача.

В мача в Коматево домакините от Ботев изпуснаха по-добри положения, а в 90-ата минута Иршак уцели греда отблизо.

Двата отбора репетираха за финала за купата, който ще е на 15 май в Бургас.

Това бе четвърта среща между Ботев и Лудогорец за сезона, като за четвърти път те завършват наравно.