Втора победа за волейболистите на Световното

Нашите не сгрешиха срещу аутсайдера в един мач, който беше задължителен за взимане

Българските национали по волейбол записаха втора победа в домакинското Световно първенство.

В зала "Конгресна" във Варна нашите надделяха срещу аутсайдера Пуерто Рико с 3:0 гейма (25:16, 25:18, 25:21).

Така след загубата от Иран вчера, българите се върнаха на победния път и след три мача са с два успеха и една загуба преди последните срещи от предварителната група срещу Куба и Полша.

България влезе концентрирано в двубоя с пуерториканците и успяваше да спечели преднина към средата на всеки един от геймовете, за да ги затвори спокойно и без излишно напрежение.

Теодор Тодоров направи силно включване от скамейката във втората част, а в края на третата допуснахме кратко разколебаване, но вече беше твърде късно за Пуерто Рико да навакса разликата.

Следващият мач на волейболистите е в неделя от 20:30 срещу Куба.