Нулево дерби на "Емиратс" и два отложени

13.02.2014, 09:31 (обновена 13.02.2014, 09:50)
ван перси при 0-0 на емиратс февруари 2014

Ван Перси на няколко пъти застраши вратата на бившия си тим.

Арсенал и Манчестър Юнайтед не само не се победиха, но не успяха и да си отбележат в дербито от междинния кръг на Висшата лига - 0:0.

Двубоят не предложи много емоции, но и двата тима имаха своите шансове да измъкнат трите точки. От "хикса" спечели Челси, който след 1:1 като гост на Уест Бромич във вторник запази първото си място.

Двубоят на Манчестър Сити у дома със Съндърланд пък бе отложен заради сложната метеорологична обстановка в Англия. Срещата Евертън - Кристъл Палас също не се игра.

Робин ван Перси и Оливие Жиру бяха най-опасните футболисти в двата състава, но или не бяха достатъчно съсредоточени, или бяха отказвани от добри намеси на вратарите Войчех Шчесни и Давид де Хеа.

Точката означава, че Арсенал остава на второто място в класирането с 56 точки, на една зад лидера Челси.

Манчестър Юнайтед пък е седми с 42 след третия пореден мач, който "червените дяволи" не успяват да спечелят в Премиър лийг.

Тотнъм нанесе тежка загуба на Нюкасъл в гостуването си на "Сейнт Джеймсис Парк". Лондончани се наложиха с 4:0 и взеха важни три точки в борбата за топ 4.

Емануел Адебайор вкара два от головете в 19-та и 82-та минута, а освен него се разписаха и Паулиньо в 54-ата минута и Насер Шадли в 88-ата минута.

На "Британия" Стоук Сити и Суонзи не излъчиха победител - 1:1.

Oще: арсенал  висша лига  манчестър юнайтед  нюкасъл  тотнъм  челси