Чили и Еквадор решават съдбата на Уругвай

Луис Суарес и съотборниците му от Уругвай отиват на бараж при "хикс" между Чили и Еквадор.

Уругвай отстъпи с 0:1 като гост на Еквадор в световна квалификация в зона Южна Америка. Уругвайският тим ще се моли за чудо и феърплей в последния кръг.

Четвъртите от последния мондиал са на 5-о място в групата в зона Южна Америка с 22 точки, а пред тях с по 25 са Чили и Еквадор, които се срещат във вторник.

Реми между двата тима изпраща Уругвай на бараж срещу Йордания, независимо от това дали урусите победят Аржентина.

Чили вече можеше да е подпечатал визите, ако бе удържал аванс от 3:0 като гост на Колумбия.

Но домакините се вдигнаха и изравниха, като вторият и третият гол дойдоха от дузпи в последния четвърт час и бяха дело на Радамел Фалкао.

"Не знам какво се получи. Може би напрежението си каза думата", заяви след мача селекционерът на колумбийците Хосе Пекерман, чийто състав имаше пет поредни домакински победи, но допусна три безответни гола в първия половин час.

"Много съм горд от отбора. Рядко в мачове между национални отбори можеш да се върнеш след 0:3", допълни той.

Зона Южна Америка

Аржентина - Перу 3:1
0:1 Писаро (21), 1:1 Лавеци (23), 2:1 Лавеци (35), 3:1 Паласио (47)

Еквадор - Уругвай 1:0
1:0 Монтеро (30)

Колумбия - Чили 3:3
0:1 Видал (19), 0:2 Санчес (22), 0:3 Санчес (29), 1:3 Гутиерес (69), 2:3 Фалкао (75-дузпа), 3:3 Фалкао (84-дузпа)

Венецуела - Парагвай 1:1
0:1 Бенитес (28), 1:1 Сейхас (82)