Исторически триумф за Филаделфия във втория най-резултатен Супербоул | sportcafe.bg

Исторически триумф за Филаделфия във втория най-резултатен Супербоул

05.02.2018, 09:35 (обновена 06.02.2018, 08:27)

1 от 7 снимки Назад Напред

Ник Фоулс

Куотърбекът на победителите Ник Фоулс бе избран и за MVP

Филаделфия спечели Супербоул LII след победа над Ню Инглънд Пейтриътс с 41:33.

Това е първият трофей "Винс Ломбарди" в историята на "орлите". Той дойде след вторият най-резултатен мач за титлата на НФЛ, а куотърбекът на победителите Ник Фоулс бе избран и за MVP.

13 години след като загуби от същия съперник на Супербоул XXXIX Филаделфия позволи на Том Брейди да раздаде пасове за рекордните в историята на мача 505 ярда, но в крайна сметка се оказа на страната на победителите.

Първата четвъртина завърши с 9:3 в полза на "орлите". 34 секунди преди края на полувремето пък куотърбекът на Филаделфия улови пас на тайтенда Трей Бъртън в ендзоната за 22:12.

На почивката Джъстин Тимбърлейк се появи за трети път на Супербоул и направи шоу с много музика, танци и светлинни ефекти. В едно от изпълненията си Тимбърлейк включи "задочно" и символа на Минеаполис - покойния Принс, който се "появи" на стадиона, благодарение на великолепен видео ефект.

В края на третата четвърт авансът на Филаделфия бе редуциран на само три точки - 29:26. В крайна сметка обаче "орлите" не само успяха да задържат преднината си, но и да я увеличат за крайното 41:33.

Това бе пето поражение за Ню Инглънд на Супербоул, което ги изравни с Денвър като №1 по този показател за всички времена. "Патриотите" пропуснаха да изравнят Питсбърг, ставайки едва вторият отбор с шест титли в Супербоул ерата.

Във Филаделфия след загубите на Супербоул XV и Супербоул XXXIX готвят първия шампионски парад за "орлите" от 1960 г. насам.

Oще: 2018  mvp  super bowl  super bowl lii  вторият най-резултатен супербоул  джъстин тимбърлейк  ник фоулс  ню инглънд пейтриътс  пинк  супербоул  супербоул 52  том брейди  трофей  фенове  филаделфия ийгълс