Левски и Божинов се събудиха - 3:1 над Ботев

Валери Божинов вкара първия си гол в българския футбол - и то много важен. Снимка: Sportal
Валери Божинов вкара първия си гол в българския футбол - и то много важен.

Левски се събуди и взе първата си победа за 2014-а. Тя обаче може да е много значима за съдбата на сезона на "сините", който бележи стогодишнината на клуба.

На "Герена" бе повален Ботев с 3:1 в първи четвъртфинал за Купата на България. Да, беше изненадващо, след като в три мача Левски имаше две загуби и едно реми у дома със Славия. Ботев бе стартира с 3 от 3 победи годината.

Но на терена Левски игра като Левски, поне като битка, желание и хъс. Ботев поведе в 13-ата минута с гол на Ферибори Доре, който с глава вкара красиво. Конгоанецът не спира да бележи след привличането му през януари.

Изглеждаше, че "синият" кошмар продължава...

Но само две минути по-късно вратарят на Ботев Адам Стаховяк си вкара нелеп автогол след коварно центриране на Кристовао Рамос.

Нататък Левски вдигна темпото и Дъстли Мюлдер вкара страхотен гол с външен фалц, при който топката чукна и гредата - 2:1 още до почивката.

Валери Божинов направи 3:1 с друго красиво попадение и даде солиден аванс на Левски за реванша. А този турнир може да се окаже спасителният пояс на тима през историческия сезон, в който представянето в първенството се очертава слабо.

Повтаря се и сценарият от есента, когато в най-жестоката криза и след 0:3 от ЦСКА, Левски се вдигна с домакинска победа над Ботев - тогава с 1:0. Сега ситуацията преди мача бе сходна...