Левски би с лекота, Ботев напусна "Колежа" с 0:0

На "сините" им остава мач с Нефтохимик и вечно дерби. Снимка: Sportni.bg
На "сините" им остава мач с Нефтохимик и вечно дерби.

Левски се приближи на 7 точки от върха след рутинно 2:0 над Черноморец на "Герена" в мач от 22-рия кръг на А група.

Вицешампионите изпревариха ЦСКА и Ботев, който по-рано направи 0:0 с Берое, и вече са четвърти с изоставане от един пункт от Локомотив Пд.

Със самочувствието на по-силния отбор левскарите започнаха да редят положения пред вратата на бургазлии, въпреки че темпото в мразовития столичен следобед не бе особено високо.

Димитър Макриев бе предпочетен като титуляр за сметка на Цветан Генков, но направи немалко пропуски.

В състава на Тони Здравков отново личеше името на юношата Борислав Цонев, който бе заменен едва в последните минути на двубоя, а на пейката имаше и друг младок в лицето на Христо Попадиин.

Полувремето завърши 0:0 и Левски щурмува веднага след антракта. В 52-та минута Гари Родригес се подхлъзна след подаване на Мюлдер, Ларсен Туре се бе пласирал добре и от границата на наказателното поле стреля във вратата на гостите.

По-малко от четвърт час по-късно Макриев отговори на критиките към него в последно време с втори гол, който подпечата успеха на Левски. В последния кръг преди паузата "сините" гостуват на Нефтохимик, а след това имат и реванш с ЦСКА за Купата.

Ботев напусна "Колежа" за строежа на нов стадион с разочароващо 0:0 срещу неудобния Берое.

След почивката в игра за "канарите" се появи Тодор Неделев, който раздвижи значително домакините, но те така и не стигнаха до победния гол.