Обрат срещу САЩ и победа за България в Пловдив

Американците дойдоха в България с резервния си отбор и макар че спечелиха първия гейм, си тръгват победени

България обърна САЩ и победи с 3:1 гейма в своя 13-и мач от Лигата на нациите, проведен в пловдивската зала "Колодрума".

Националите за пръв път играеха пред пловдивска публика и се представиха отлично след злополучния първи гейм, за да вземат заслужено победата с 21:25, 25:19, 25:23 и 25:23.

САЩ изигра срещата с резервите си, но започна по-силно, нашите обаче показаха характер и постигнаха пета победа в това издание от Лигата на нациите.

Първият гейм тръгна точка за точка до първото техническо прекъсване, когато американците водеха с 8:7. При второто обаче авансът им вече беше 16:12. България намали до 18:20 с ас на Виктор Йосифов, но САЩ взе прекъсване и след него възстанови аванса си, за да вземе спокойно гейма на 21.

Вторият гейм започна по-добре за нашите и те взеха ранен аванс, после САЩ изравни за 8:8, но успешна българска серия ни донесе пет точки предимство за 18:13. Комфортната преднина се запази до края на частта и нямахме проблеми да спечелим с 25:19 с последна точка от пайп на Тодор Скримов.

Така резултатът в геймовете стана 1:1, а следващата част беше изключително оспорвана и мина през няколко обрата.

При второто техническо прекъсване САЩ водеше с 16:11 и не изглеждаше далеч от взимането на гейма, но пет поредни точки за България изравниха резултата, като равенството се запазваше до 23:23.

В решителния момент "трикольорите" взеха две поредни много важни точки - 25:23.

България използва импулса и в следващия гейм, когато след второто техническо прекъсване натрупа три точки преднина и успяваше да ги поддържа.

САЩ се вдигна в края на частта и изравни за 23:23, българите обаче отново успяха да вземат две поредни точки, с които се поздравиха и с крайната победа.