Потвърдено: Реал търси нападател

Директорът на Реал (Мадрид) Хорхе Валдано е принуден най-сетне да сбъдне желанието на Жозе Моуриньо за нов нападател

Директорът на Реал (Мадрид) Хорхе Валдано потвърди, че клубът подема трансферна офанзива за нов централен нападател след снощната победа над Атлетико с 3:1 в първи четвъртфинал за Кралската купа.

Титулярът на тази позиция Гонсало Игуаин претърпя операция на гърба във вторник и ще се възстановява в продължение на три-четири месеца, така че от ръководството на клуба нямат избор и най-после ще уважат желанието на старши треньора Жозе Моуриньо за привличането на нов класен таран, тъй като в момента разполагат единствено с Карим Бензема.

Най-често цитираните имена в списъка на Моуриньо за привличане са Мирослав Клозе от Байерн, Нелсон Валдес от Еркулес и Еманюел Адебайор от Манчестър Сити. Българският стрелец на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов също бе спряган като възможна опция, но това твърдение е по-скоро спекулация предвид преговорите му за нов договор с „червените дяволи".

Междувременно, макар и в отсъствието на Игуаин, Реал не срещна особени проблеми в преодоляването на градския съперник, въпреки че Атлетико поведе още в 7-ата минута с гол на уругваеца Диего Форлан. С голове на Серхио Рамос, Кристиано Роналдо и Месут Йозил „Белият балет" обърна развоя на мача и направи реванша след седмица до голяма степен протоколен.

Победата бе четвърта поред за Реал в мадридското дерби, а „дюшекчиите" са без пълен успех в този сблъсък от далечната 1999 година.

В другия мач снощи Депортиво (Ла Коруня) загуби изненадващо у дома от Алмерия с 0:1.