Невяна Владинова и Катрин Тасева първа и втора в многобоя (обновена)

06.05.2017, 16:17 (обновена 06.05.2017, 19:23)
Невяна Владинова

Владинова продължава силното си представяне пред българска публика в "Арена Армеец"

Невяна Владинова и Катрин Тасева постигнаха най-големите успехи в своите кариери в Световна купа. Българските гимнастички спечелиха първо и второ място на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Владинова триумфира в многобоя в "Арена Армеец" със сбор от 74.000 точки. Това е първи златен медал от многобой за нея и се случва само седмица след като плевенчанката стана трета в многобоя за Световната купа в Баку.

В София Владинова имаше сериозна преднина още след първите два уреда в петък (обръч и топка).

Днес тя продължи убедителното си представяне и залата я аплодира на крака за съчетанието на бухалки, за което тя получи оценка 18.450 точки и 9.600 за трудност. На лента тя получи 18.200 точки и 8.800 за трудност.

Катрин Тасева заемаше трето място след вчерашните съчетания, а днес успя да се изкачи до втората позиция, след като събра сбор от 73.150 точки. Тя игра много силно на лента и беше оценена с 18.300. Последното й съчетание беше с бухалки, където тя стартира с грешка, но довърши безупречно до края и получи 17.400. Вчера гимнастичката беше оценена с 16.350 на обръч и с 18.400 на топка.

Третата позиция в индивидуалния многобой зае представителката на Израел Линой Ашрам със 70.300.

Утре програмата в "Арена Армеец" продължава с финалите на отделните уреди. Невяна Владинова ще се бори за отличията и при четирите уреда, Катрин Тасева не успя да намери място единствено във финала на обръч.

Oще: ансамбъл  арена армеец  бухалки  гимнастичка  катрин тасева  класиране  лента  многобой  на крака  невяна владинова  недостижима  оценка  преднина  публика  световна купа  състезателки  трудност  уреди  художествена гимнастика