Базел и Иван Иванов триумфираха в Лондон

18.09.2013, 23:43 (обновена 19.09.2013, 00:08)
меси хеттрик над аякс

Геният отново изригна!

Българският национал Иван Иванов игра цял мач при сензационната победа на Базел с 2:1 като гост на Челси в първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Швейцарците, които по пътя си към групите отстраниха родния шампион Лудогорец, стигнаха до успеха, въпреки че бяха губещи в резултата на почивката.

Оскар даде преднина на "сините" в последната минута на първото полувреме, а в 71-та минута Мохамед Салах изравни. 10 по-късно Марко Щрелер направи обрата пълен, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

В другия мач от групата Шалке не срещна проблеми с румънския Стяуа и се поздрави с класика - 3:0.

В група "F" Арсенал взе важни 3 точки като гост на Марсилия след 2:1 на "Стад Велодром". Тио Уолкът и Аарън Рамзи бяха героите за отбора на Арсен Венгер.

Наполи спечели със същия резултат пред своя публика срещу финалиста в предното издание на Лигата Борусия Дортмунд.

Германците останаха с човек по-малко в края на полувремето, след като червен картон получи вратарят им Вайденфелер и това се оказа решаващо.

Игуаин и Инсинйе се разписаха за 2:0, а в края на редовното време Борусия върна един гол, след като Сунига си отбеляза автогол.

Кристиано Роналдо предизвика Лео Меси с хеттрик във вторник и аржентинецът му отвърна с лекота.

Геният на Барса се отчете с три попадения при 4:0 над Аякс на "Камп ноу".

Както обикновено, попаденията му бяха страхотни - все едно се упражнява да пуска топката до напречните греди на съперника.

Четвъртият гол за Барса отбеляза Пике с глава.

В другия мач от "групата на смъртта" Милан се наложи с 2:0 над Селтик с две попадения в последните минути на "Сан Сиро".

Oще: базел  барселона  жерар пике  иван иванов  лионел меси  милан  челси  шампионска лига