Русия отнесе българските национали на старта на Евроволей 2017

Българските национали, водени от треньора Пламен Константинов, стартираха Евроволей със загуба от Русия

България загуби с 0:3 гейма от Русия в първи мач от Европейското първенство по волейбол в Полша.

Българските национали отстъпиха с 23:25, 20:25 и 19:25 на старта на надпреварата в група С.

В самото начало руснаците започнаха по-силно и дръпнаха с 5 точки, но България подобри посрещането си и мачът стана напълно равностоен. Нашите национали изравниха за 19:19 и до края геймът вървеше точка за точка, но беше загубен по твърде разочароващ начин - сгрешен сервис и задържана топка в нашето поле донесоха две поредни точки на Русия и крайното 25:23.

Вторият гейм също започна силно за руснаците, които този път удържаха аванса си и поддържайки 4-5 точки преднина през цялото време затвориха при 25:20. В третия гейм предимството също беше на страната на Русия и загубата на България дойде напълно закономерно.

Най-резултатен за българите беше Розалин Пенчев със 17 точки. За Русия Максим Михайлов и Дмитрий Волков записаха по 12.