И този път "адзурите" спряха германския щурм Снимка: Kicker
И този път "адзурите" спряха германския щурм
Франция би Бразилия в контрола Снимка: L'Equipe
Франция би Бразилия в контрола

Бразилия и Германия отново не успяха да преодолеят своите "черни котки" в лицето на Франция и Италия. Петкратният първенец на планетата отново загуби от "петлите", каквато е традицията през последните повече от 20 години, този път с 0:1 на "Стад де Франс" в парижкото предградие Сен Дени. "Адзурите" пък не се дадоха на Бундестима и измъкнаха 1:1 на терена в Дортмунд.

Странното бе, че и двете контроли се проведоха на изключително тежки и разкаляни терени, въпреки впечатляващите спортни съоръжения.

Повече от 80 000 французи се върнаха 13 години назад, когато на същия стадион тогавашният състав на "трикольорите", воден от гениалния Зинедин Зидан, разби Селесао с 3:0 и стана световен шампион.

Въпреки че сегашният тим на "петлите" няма нищо общо с онзи, традицията бе спазена. Момчетата на Лоран Блан се чувстваха комфортно срещу южноамериканците по време на целия мач. Те бяха допълнително улеснени в 40-ата минута, когато Ернанеш влезе много грубо с бутоните в гърдите на Бензема и получи заслужено директен червен картон.

До този момент двубоят бе сравнително равностоен. Бензема пропиля отлична възможност за откриване на резултата в 9-ата минута, стреляйки на сантиметри покрай дясната на Жулио Сезар греда.

Четири по-късно Пато се озова на добра позиция, но би над вратата. Малко преди изгонването на Ернанеш Рами и Робиньо бяха близо до гола в рамките на няколко секунди.

След почивката домакините имаха сериозно превъзходство, а Карим Бензема си правеше, каквото си иска с бразилската отбрана. В 54-ата минута именно нападателят на Реал засече на празна врата центриране ниско по тревата на другият направил много силен мач Менес.

Две по-късно той можеше да удвои, но изстрелът му с глава бе спасен от Сезар с вещина. Пак стражът на Интер трябваше да се намесва в 61-ата минута, като отново голмайсторът на Франция го пробва от стрелкова позиция.

Гостите все пак успяха да намерят сили за щурм, но прекалено късно. Пропуск в заключителните минути направи Хълк, който бе разколебан от Йорис.

Всичко тръгна много добре за Германия в мача срещу "Скуадра адзура" на "Сигнал Идуна Парк". Течеше 16-ата минута, когато след многоходова и постепенна атака топката стигна до Мирослав Клозе и етническият поляк успя да я прокара през плонжа на Буфон за 1:0.

В 23-ата Подолски за малко не покачи, стреляйки покрай вратата. В 36-ата италианците чрез Роси обстрелваха Нойер, който обаче бе застанал на своето място и боксира.

Гостите от Ботуша на два пъти претендираха за дузпи преди почивката, като в първия случай Маури падна артистично, а във втория Касано се озова на тревата.

Мачът буквално замря преди да се стигне до 81-ата минута. Тогава немците загубиха топката в центъра на терена, след което последва бърза контраатака. Роси бе изведен сам срещу Нойер, като първо ударът му бе спрян с крак, но при добавката в близкия ъгъл нямаше грешка.

Домакините се вдигнаха на отчаян щурм и заваляха положения пред Буфон. Вратарят на Ювентус напомни за най-добрите си години и отрази всичко, което бе под неговата рамка.

Така Германия продължава да няма победа над Италия вече 16 години.