Фарьорските острови взривиха Атина

Съблекалнята на Фарьорските острови след победата в Атина.

Фарьорските острови взривиха Атина с 1:0 срещу Гърция в европейска квалификация. Жоан Едмундсон вкара в 61-вата минута единствения гол, а шокираните домакини така и не успяха да го върнат.

Клаудио Раниери ще бъде уволнен, в това няма съмнение. Италианецът пое Гърция след световното и е на дъното на класирането в квалификационната група с 1 точка от 4 мача.

Позорът на гърците бе карнавал за гостите, които празнуваха в съблекалнята близо час след края. Видеото от купона обиколи интернет.

В същата група Румъния победи у дома с 2:0 лидера до петък вечер Северна Ирландия, а Унгария би на свой терен Финландия.

Вече води Румъния с 10 точки, Северна Ирландия има 9, а Унгария е със 7 т.

Кристиано Роналдо измъкна Португалия с нов победен гол за измъченото 1:0 у дома срещу Армения. "Златната топка" вкара в 71-вата минута, след като преди 3 седмици донесе 1:0 и на терена на Дания, тогава в добавеното време.

В същата група два гола на Никлас Бендтнер донесоха успех на датчаните - 3:1 през празните трибуни на стадиона в Белград над Сърбия.

Дания има 7 точки на върха, Португалия е с 6.