Барса загря за Ел Класико, Челси громи с 6:0 | sportcafe.bg

Барса загря за Ел Класико, Челси громи с 6:0

22.10.2014, 07:05 (обновена 22.10.2014, 08:28)
меси срещу аякс ШЛ 2014

Срещу Аякс Меси отбеляза своя гол №69 за Барса в Шампионската лига

Барселона победи Аякс с 3:1 в Шампионската лига и чака уверено големия сблъсък с Реал Мадрид от Примера през уикенда.

Обичайните заподозрени Неймар и Лионел Меси дадоха ранен аванс на каталунците, който успокои играта им, макар че в последните минути имаше леко напрежение. Ел Гази върна едно попадение за амстердамци в 88-та минута, но Сандро Рамирес фиксира крайното 3:1 в 94-та минута.

Така Барселона събра 6 точки и е на втора позиция зад Пари Сен Жермен. Парижани са с точка повече след измъчено 1:0 като гост на кипърския Апоел. Единственото попадение падна три минути преди края на мача и бе дело на Единсон Кавани.

Челси разгроми Марибор с 6:0 на "Стамфорд Бридж" и се утвърди на първото място в група "G". Това бе най-изразителният успех на "сините" в турнира, а "Стамфорд Бридж" се зарадва на гол на любимеца си Дидие Дрогба, който се разписа от дузпа.

Еден Азар се отличи с две попедения, като едното също бе от бялата точка. Лоик Реми, Джон Тери и Митя Вилер бяха другите голмайстори за лондончани. В другия мач от групата Шалке 04 победи с 4:3 Спортинг Лисабон у дома.

Порто се наложи с 2:1 над Атлетик Билбао в среща от група "H" и събра 7 точки. Ектор Ерера (45) и Куарешма (75) зарадваха "До Драгао", а Гийермо (58) бе точен за баските.

В другия мач от групата Шахтьор унищожи БАТЕ със 7:0 като гост. Порто е на първа позиция с две точки пред украинците, които са с 5. БАТЕ и Атлетик са съответно с 3 и 1.

Oще: барселона  дидие дрогба  порто  челси  шалке  шампионска лига