Реал ги прекръсти на Шалке 1:6

Реал буквално помете Шалке на неговия "Фелтинс Арена"
Челси поведе още в 9-та минута, но не успя да удържи победата в Истанбул

Реал Мадрид играе трудно в Германия, но на "кралскосиния" Шалке се падна малшансът да усети  испанската "кралска" мощ в Гелзенкирхен.

Статистиката от една-единствена победа от 25 мача на немска земя силно контрастира с унищожителното 6:1, с което си тръгна Реал от "Фелтинс Арена" в първия осминафинал на Шампионската лига между двата отбора.

По две попадения за триумфа на "белия балет" реализираха Гарет Бейл, Карим Бензема и зажаднелият за футбол Кристиано Роналдо.

Почетния гол за "кралскосините" отбеляза Клаас-Ян Хунтелаар в заключителните секунди, но той едва ли топли по някакъв начин германците. Без него обаче щяха да са Шалке 06...

Челси записа първи английски гол в осминафиналите, но "сините" не успяха да си тръгнат с нещо повече от 1:1 като гост на Галатасарай във врящия котел на "Али Сами Йен".

Още в 9-та минута Фернандо Торес даде аванс на лондончани. Аспиликуета проби мощно отляво и центрира перфектно към испанския си сънародник, който без проблеми опъна мрежата - 0:1.

В края на първото полувреме Бурак Йълмаз простреля Петер Чех от малък ъгъл. Голът му обаче беше не беше зачетен, тъй като на терена имаше още една топка, която капитанът на гостите Джон Тери хвърли зад себе си и получи жълт картон.

Напористата игра на истанбулския колос все пак даде резултат и в 65-та минута Уесли Снайдер намери Шеджу, който от няколко метра изравни.

Жозе Моуриньо не изглеждаше недоволен след ремито, но Челси ще трябва да свърши основната част от работата си на реванша на "Стамфорд Бридж".