Първи златен медал за България в Баку | sportcafe.bg

Първи златен медал за България в Баку

27.06.2015, 16:37 (обновена 27.06.2015, 16:59)
габриела и стефани стоеви бадминтон

Габриела (вляво) и Стефани Стоеви бяха най-силната двойка в женския турнир по бадминтон и заслужено спечелиха златото. Те не загубиха нито един гейм през надпреварата. Габриела Стоева е на 20 години, а Стефани на 19

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви донесоха първи златен медал за България на Европейските игри в Баку. Те спечелиха турнира по бадминтон след 21:12 и 23:21 на финала срещу рускините Екатерина Болотова и Евгения Косецкая.

Българките бързо взеха първия гейм, след като завоюваха добра преднина от самото начало. С правилна тактика, стабилна защита и минимален брой грешки Стоеви не оставиха никакъв шанс на противничките.

Във втория гейм обаче Болотова и Косецкая се върнаха в играта и поведоха с 4:1. Почивката дойде при 11:9 за рускините, но след нея Стоеви показаха здрава психика и обърнаха резултата до 18:16 в тяхна полза. При 20:17 те имаха три мачбола, но рускините успяха да ги отразят, като единия път и филето на мрежата беше в тяхна полза.

Развръзката дойде при 22:21, когато Болотова и Косецкая нямаше как да отразят смача на Габриела и така българките спечелиха първо злато за страната на Европейски игри.

В залата по бадминтон Стоеви се радваха на силна българска подкрепа. Там беше Петя Неделчева, която взе бронзов медал в индивидуалната надпревара по бадминтон, както и волейболистите от мъжкия национален отбор, които също имат шанс за златото. Те играят финал срещу Германия утре от 11:00.

Дотук активът на България в Баку е 1 златен, 3 сребърни и 5 бронзови медала.

Oще: бадминтон  баку  българия  габриела стоева  гейм  европейски игри  златен  медал  първо място  рускини  сестри стоеви  стефани стоева  федербал  финал