Мартин Петров стана №1 в мача срещу Юнайтед

Мартин Петров бе избран за играч на мача между неговия Болтън и Манчестър Юнайтед Снимка: Ройтерс

Българският национал Мартин Петров бе избран за играч на мача в сблъсъка между неговия Болтън и Манчестър Юнайтед. Двубоят се игра вчера на „Рийбок Стейдиъм" и приключи без победител 2:2. Петров се отчете с асистенция за първия гол и отбеляза втория.

Това накара таблоида „The Sun" да оцени играта му с осмица по десетобалната система и да го посочи за най-добрия на терена. Освен него с такава оценка е единствено "червеният дявол" Нани. Другите с високи оценки от Болтън са Елмандер, Холдън, Рикетс и Кнайт, които имат седмици.

Другият българин в мача Димитър Бербатов този път нямаше ден и не направи нищо впечатляващо. Резонно и оценката му е ниска - петица. Същата оценка получи и неговият партньор в атака Уейн Рууни, както и Райън Гигс, Неманя Видич, Джи Сунг Парк, Джони Евънс и Кико Македа. Резервата Майкъл Оуен, който вкара за 2:2, има седмица.

След срещата Мартин Петров изради разочарование от изпуснатата победа. Неговият тим на два пъти повежда в резултата, но допусна изравняване.

„Разочаровани сме, че не победихме, особено като се има предвид, че поведохме 20 минути преди края. Показахме, че имаме качества да играем успешно срещу силните отбори, което е важно за нас", заяви Петров.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън пък поздрави своите играчи за проявения характер, показан в мача срещу Болтън (2:2). „Червените дяволи" на два пъти възстановяваха равенството, което според шотландеца показва борбен дух.

„През първото полувреме трябваше да се справим по-добре, но играхме добре, за да върнем пасива", заяви Фърги.

„Второто полувреме бе много равностойно. Болтън бяха много корави и шансовете ни намаляха, но трябва да поздравим играчите, че отново се върнаха в мача. Това показва характер", допълни босът на Юнайтед.

Димитър Бербатов и Мартин Петров започнаха като титуляри срещата. Нападателят остана до самия край на терена, докато Марто бе заменен в даденото от съдията продължение.