Класиката Евертън - Челси 3:6 в 9 кадъра

35-а секунда. Диего Коща вкарва топката във вратата на смаяните домакини от Евертън. Това е трети шут в рамката на вратите на съперниците на Коща за сезона, трети гол, в третия му мач! 0:1.
170-а секунда. Защитникът на Челси Бранислав Иванович с удар като на нападател поразява за втори път Евертън. 0:2.
45-а минута. Кевин Миралас преборва във въздуха Гари Кейхил и бележи със страхотен удар с глава - 1:2.
67-а минута. Нещастие за Евертън! Пробив на Еден Азар завършва с опит за подаване успоредно на голлинията, но Шиймъс Коулман (на заден план) отклонява неволно топката във вратата - 1:3.
69-а минута. Нищо не е свършило! Стивън Нейсмит завършва великолепна атака с удар по диагонала - 2:3.
74-а минута. Неманя Матич бележи с плътен шут през гора от крака, като топката се удря и в гредата преди да влети в мрежата. 2:4.
76-а минута. Самуел Ето-о (вдясно) се появява на сцената и бележи с глава гол, който връща надеждите на домакините. Камерунецът игра миналия сезон в Челси. 3:4.
77-а минута. Секунди по-късно Рамирес завършва контраатака с удар покрай Лейтън Бейнс и вратаря Тим Хауърд. 3:5.
90-а минута. Той го започна, той завършва спектакъла. Диего Коща не прощава и слага точка на едно напоително зрелище - 3:6.

Челси е на върха в Англия след 6:3 на терена на Евертън в мач, който трябва да влезе в дебелите книги с класики.

Висшата лига нерядко ни предлага спектакли с много попадения, като този бе изпълнен с хубави голове, сблъсъци, голови ситуации, както и искри между играчите, довели и до скандал след края.

Според Жозе Моуриньо играчите на Евертън провокирали Диего Коща с ритници и предизвикателно поведение. Но остана впечатлението, че чепатият нападател има своята вина за това, защото също изнервяше съперниците с думи и жестове.

Но всичко това остава встрани от шоуто, което ви предлагаме отново в 9 кадъра на головете.