Италия би в Осло, непобедена е в 41 мача

Симоне Заза бележи първия гол за италианците в Осло.
Антонио Конте изхаби доста нерви, но тимът му игра солидно и не даде шанс на съперника.
Бонучи довърши норвежците в 62-рата минута.

Италия не сбърка в Осло и удари с 2:0 Норвегия на старта на своята евроквалификационна кампания. "Скуадра адзура" е фаворитът в нашата група Н за финалите, а статистиката е смразяваща - 41 мача италианците нямат поражение в двубой от квалификации.

Това са цели 8 години!

Селекционерът Антонио Конте изведе за първи път тима в официален мач и Италия бе като Ювентус на Конте - солидна, стегната и без да допуска грешки. Симоне Заза даде първия залп с гол в 16-ата минута, а Леонардо Бонучи вкара с глава за 2:0.

Конте направи 6 промени в сравнение със стартовия състав на Чезаре Прандели от последния мач на италианците на световното - 0:1 от Уругвай.

Заза зае мястото на наказания Марио Балотели в атака и си партнираше с новото попълнение на Борусия (Дортмунд) Чио Имобиле, а в средата на терена до маестро Пирло играха Емануеле Джакерини от Съндърланд, както и дуетът от Рома Даниеле де Роси и Алесандро Флоренци. В защита липсата на контузените Андреа Бардзали и Джорджо Киелини бе преодоляна с Дависе Астори  и Андреа Ранокиа.

"Италия на Конте", констатира тактически отлично изиграния мач "Гадзета дело спорт".

Хърватия леко мина през малкото камъче Малта в друг мач от нашата група. Водени от триото Модрич-Ракитич-Манджукич (Реал, Барса, Атлетико) домакините взеха 2:0 в Загреб, като головете паднаха след почивката.

Чакаме ги след месец в София в мач, който може да ни каже много за възможностите на отбора ни, а и за шансовете му за класиране на Евро 2016.