Литекс победи Левски като гост с 2:1

Ваюши вкара първия гол за Литекс на "Герена" Снимка: PFCLitex.com
Ваюши вкара първия гол за Литекс на "Герена"

Литекс спечели с 2:1 гостуването си на Левски на „Герена" и направи битката на домакините за място в Европа изключително трудна. Мачът се оказа драматичен, с интересни положения и спорни попадения, но в крайна сметка играчите на Милодраг Йешич.

Головете за Литекс вкараха Армандо Ваюши (23 минута) и Румен Руменов (42), като и при двете попадения имаше съмнения за засада на Вилмар Джордан, който игра с топката преди тя да попадне у голмайсторите.

Левски намали чрез Владислав Мисяк минута преди почвиката, но това не доведе до обрат в хода на мача.

Литекс завърши срещата с 10 човека, след като за втори жълт картон съдията изгони Момчил Цветанов в 87 минута.

След 33 кръг в А група Литекс заема второто място с 64 точки, а Левски остана на пета позиция с 53 точки. Това беше втора поредна загуба на Левски под ръководството на Елин Топузаков.

Влезлият като резерва за Левски в 54 минута Ларсен Туре направи два сериозни пропуска пред вратата на Литекс, като те се случиха в рамките на шест минути, но и двата пъти Илко Пиргов спаси.

В следващия кръг Левски ще играе с ЦСКА, а Литекс среща Локомотив (Пловдив).