Юнайтед с четвърти пореден успех в Премиършип

Юнайтед изстрада победата над Стоук.

Манчестър Юнайтед изстрада в последните минути победата си над Стоук Сити в междинния кръг на английската Висша лига. "Дяволите" спечелиха с 2:1 у дома за четвъртия си пореден успех в Премиършип, но вратарят Давид Де Хеа трябваше да показва котешки рефлекс в добавеното време, а секунди след това Ашли Йънг изчисти от голлинията.

Така възпитаниците на Луис Ван Гаал се утвърдиха на четвъртото място с 25 точки след изиграването на 14 срещи от сезона. Лидерът Челси, който има 33 точки, тази вечер приема Тотнъм в лондонско дерби.

Домакините имаха проблеми на "Олд Трафорд" в отсъствието на две от водещите си фигури в атака Уейн Рууни и Анхел Ди Мария. Маруан Фелаини все пак откри резултата с глава след центриране на Андер Ерера в 21-ата минута, но Стивън Нзонзи изравни със силен удар от границата на наказателното поле шест минути преди почивката. Хуан Мата донесе победата на Юнайтед от фаул в 59-ата минута.

За последните 12 минути като резерва в игра влезе Радамел Фалкао, който замени 19-годишния Джеймс Уилсън. В последните секунди обаче Юнайтед оцеля, след като Давид Де Хеа първо изби удар с глава от упор на Маме Бирам Диуф, а след това Ашли Йънг изчисти от голлинията добавката на Диуф.

Ливърпул постигна втори пореден успех във Висшата лига след 3:1 на терена на последния в класирането Лестър Сити. Домакините поведоха в 22-ата минута, когато след удар в гредата на Леонардо Уйоа топката се отби от гърба на вратаря Симон Миньоле и влезе в мрежата. Само четири минути по-късно Адам Лалана изравни, а в 54-ата минута Стивън Джерард направи 2:1 с първия си гол от игра от януари насам.

В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Уес Моргън беше отстранен с директен червен картон за нарушение срещу Рики Ламбърт. В 83-ата минута Джордън Хендерсън реши всичко с трети гол след подаване с пета на Рахийм Стърлинг.

Ливърпул е осми в подреждането с 20 точки. Уест Хям се изкачи на пето място в класирането с 24 точки след успех с 2:1 като гост на Уест Бромич. Домакините поведоха в десетата минута с гол на Крейг Доусън, но лондончани стигнаха до обрат с две попадения в края на първата част на Кевин Нолан и Джеймс Томкинс.

Астън Вила прекъсна серия от девет мача без победа във Висшата лига след 1:0 на "Селхърст Парк" срещу Кристъл Палас. Кристиан Бентеке вкара първия си гол от девет месеца насам. Той се разписа от границата на пеналта в 32-ата минута и донесе първия успех на Вила в шампионата от 13 септември.