Ботев се разправи с аматьори от Сан Марино

Мариан Огнянов отбеляза два гола за Ботев

Ботев Пловдив записа убедителна победа с 4:0 над Либертас от Сан Марино в пъвия двубой от първия кръг на турнира Лига Европа между двата тима.

Мачът бе официален дебют на Любослав Пенев като наставник на "канарчетата".

Две попадения за пловдивчани на стадион "Лазур" в Бургас реализира Мариан Огнянов, а по веднъж се разписаха Иван Цветков и Луис Педро.

В следващия кръг съперник на пловдвичани ще бъде австрийският втородивизионен Санкт Пьолтен.

Натискът на българите даде резултат в 25-та минута, когато подаване с глава на Ромарио матира отбраната и Огнянов от няколко метра разпечата вратата с плътен удар.
"Канарчетата" започнаха на по-ниски обороти втората част, но това не им попречи бързо да увеличат преднината си.

В 51-та минута Огнянов се възползва от центриране на Йордан Христов и с глава отбеляза втория си гол в срещата.

Седем минути след това резервата Луис Педро проби отдясно и подаде на Цветков, чийто топовен шут спря в мрежата за 3:0. В 72-та минута Педро фиксира крайното 4:0.